Začínáme s hubnutím

Často slyšíme, že hubnutí se odehrává především v hlavě. Věřte nebo ne, je to tak. Jakmile se pevně rozhodneme sami se sebou něco dělat, jde to mnohem lépe. Na trvalém zhubnutí pár kil není nic složitého.

zaciname

Pokud je potřeba zhubnout radikálně, případně jste-li trvale v péči lékaře a užíváte léky ovlivňující vaši váhu, případně metabolizmus, je třeba svěřit své hubnutí do rukou odborníků.

Na úplný začátek tedy zapojte do hubnutí hlavu. Respektive sami sebe pro zhubnutí motivujte. Na každého platí něco jiného. Někoho přesvědčí kdysi tolik oblíbené džíny ve skříni, jiného vidina, že se nezadýchá při sebemenší námaze a dalšího zase to, že s lepšící se kondicí a ubývajícími kily se dostavuje i dobrá nálada a fajn pocit. Najděte tedy důvod, proč do toho jít, začínáme.

V první řadě si udělejte inventuru v sobě i svých návycích.

Kde děláte chybu?

 • Jíte nepravidelně, nesnídáte, málo pijete a když, tak sladké limonády, jíte nezdravá jídla, příliš mnoho sladkého, tučného a ledničku bílíte zásadně v noci.
 • Máte málo pohybu, místo, abyste šli pěšky, ujedete jednu stanici MHD, raději než po schodech stoupáte vzhůru pomocí eskalátorů nebo se svěřujete výtahu.
 • Stresujete se, v noci starostmi nespíte, přes den se nezastavíte a často máte pocit, že takový tlak už déle nevydržíte.
 • Na žebříčku svých hodnot jste až někdo dole, zatímco zbytek rodiny a všichni kolem jsou pro vás důležitější než vy sami.
 • Hubnuli jste už tisíckrát, ale pokaždé špatně. Váha se nejen brzy vrátila, ale často přibyla další kila.

V druhé řadě si vypracujte strategii, kterou budete poctivě dodržovat.

 • Najděte si denně chvilku na pohybové aktivity. Půlhodinová procházka na čerstvém vzduchu je mnohem prospěšnější než půlhodinové sezení u televize nebo počítače. Tuto dobu si ve svém programu pečlivě vyhraďte a trvejte na ní. Naučíme vás užívat si pohyb.
 • První dny si podrobně pište, v kolik hodin jste jedli, co a v jakém množství. Hezky popravdě. Pomůže vám to lépe si uvědomit, kde děláte chybu. Sestavte si tabulku vhodných a zakázaných potravin, bude se vám mnohem lépe sestavovat jídelníček. Zapomeňte na polotovary, průmyslově vyráběné dipy a omáčky a spižírnu narvanou "ďobáním". Naučíme vás jíst zdravěji a jídlo si více vychutnat.
 • Nesnažte se radikálně a ze dne na den změnit své zvyky. Pravděpodobně by vás taková změna stresovala. Dejte si čas a svou proměnu načasujte krůček po krůčku. Naučíme vás radovat se z každého malého úspěchu.
 • Dopřejte denně chvilku svému duševnímu zdraví. Relaxace ve vaně, chvilka oddechu na zahrádce nebo návštěva zajímavé výstavy dokáže divy. Naučíme vás najít radost i v drobnostech.
 • Vysvětlete svým blízkým, že nastal čas, abyste se o denní povinnosti podělili. Spoustu věcí přeci zvládnou i bez vás. Naučíme vás myslet sami na sebe.

Užitečné informace

 • detox

  Odkyselování podporuje zdravé hubnutí

  Nastartovat a udržet proces hubnutí může být někdy poměrně složitá procedura. Dost často bývá na vině přílišné zakyselení organizmu. Odkyselování je přitom docela snadný a leckdy i příjemný proces.

  Číst více
 • vitaminy

  Při hubnutí dbejte na dostatek vitaminů a minerálů

  Hubnutí je třeba vzít za správný konec, jinak se dá velice snadno narušit potřebná rovnováha v těle. Aby bylo hubnutí skutečně zdravé, je třeba nejen myslet na to, co jíme, ale také na složení toho, co jíme.

  Číst více
 • collagen

  Při hubnutí pomáhá Kolagen!

  Hubne-li člověk ve dvaceti, nejspíš vůbec kolagen neřeší, ale s přibývajícím věkem je návrat kůže do své původní "velikosti" mnohem obtížnější a právě kolagen může výrazně dopomoci k vysněné postavě.

  Číst více