Odkyselování podporuje zdravé hubnutí

Nastartovat a udržet proces hubnutí může být někdy poměrně složitá procedura. Dost často bývá na vině přílišné zakyselení organizmu. Odkyselování je přitom docela snadný a leckdy i příjemný proces.

detoxIdeální pH naší krve je 7,4 (7,36 - 7,44). Tehdy vše v těle šlape jako hodinky. Zvýší-li se hodnota pH, nastává alkalóza, sníží-li se, nastává acidóza, tedy zakyselení. Krátkodobá acidobazická nerovnováha, tedy nepoměr mezi tvorbou a vylučováním kyselých a zásaditých látek přitom není velkým problémem a tělo se s ní dokáže poměrně snadno a rychle vyrovnat samo. Dlouhodobá už s sebou však nese velká rizika. Rozšířeným problémem přitom nebývá alkalóza, ale acidóza, zakyselení organizmu, často výrazné.  Acidóza se může projevovat například únavou, snížením výkonnosti, potížemi s trávením, problémy s pletí či se zuby. Je evidentní, že zakyselení není dobré podceňovat.

Acidobazická rovnováha přímo souvisí s naším životním stylem a způsobem stravování. Zakyselení způsobuje nevhodná strava (bílé pečivo, některé druhy masa, uzeniny, cukr, pochutiny, káva, alkohol), nedostatek pohybu, pokud možno na čerstvém vzduchu, stres, nedostatečné dýchání a také jídlo v poklusu.

Aescin acut 3A jsme u toho, že navrácení rovnováhy našemu tělu je proces snadný a celkem příjemný. Dalo by se klidně říct: mysli, co jíš, jez v klidu a pořádně žvýkej, zhluboka dýchej, choď na dlouhé procházky a nerozčiluj se. Zní to až příliš prostě, ale pomáhá to.

Zařadíme-li do svého jídelníčku dostatek zeleniny, ovoce, oříšků, kvalitního celozrnného pečiva, mléčných výrobků, netučného masa a luštěnin, vyčleníme-li si na jídlo dostatek času a budeme jíst v klidu, pomalu a každé sousto poctivě rozžvýkáme, zařadíme-li do svého programu několikrát týdně minimálně procházky na čerstvém vzduchu a budeme-li myslet pozitivně, nejenže se nám podaří uvést tělo už po poměrně krátké době do acidobazické rovnováhy, ale také se nám bude mnohem snadněji a hlavně zdravěji hubnout.

V procesu odkyselování, jak už zaznělo, hrají velice důležitou roli minerály, které buď musíme dodat tělu na minerály bohatou potravou nebo vhodným přípravkem (dobře vyváženou směs minerálů nabízí třeba přípravek Multivitamin s minerály od české společnosti RosenPharma). Ideálním pomocníkem odkyselování je pak bezpochyby Odkyselující nápoj - Alkarosen právě od společnosti RosenPharma. Účinně v těle doplňuje zásadotvorné látky, odkyseluje a detoxikuje organizmus. Užívá se jako rozpustný nápoj, ideálně 2 x denně a na lačno.

Pokud se do hubnutí pustíme se zakyseleným organizmem, nepůjde to tak, jak bychom si představovali. Každé hubnutí je proto ideální nastartovat nejprve očistnou odkyselující kúrou a tu pak vždy na jaře a na podzim opakovat. Hubnutí půjde mnohem snadněji. A také se budeme skvěle cítit, což je samo o sobě také dobrý spouštěč procesu zvaného hubnutí.