Při hubnutí pomáhá Kolagen!

Hubne-li člověk ve dvaceti, nejspíš vůbec kolagen neřeší, ale s přibývajícím věkem je návrat kůže do své původní "velikosti" mnohem obtížnější a právě kolagen může výrazně dopomoci k vysněné postavě.

collagenKolagen, nepostradatelná bílkovina našeho těla, má totiž nejednu úžasnou vlastnost: mimo jiné zajišťuje pružnost a pevnost naší pokožce. Jeho přítomnost v těle si začneme uvědomovat až ve chvíli, kdy se ho nedostává, první známky můžeme pozorovat už kolem pětatřicátého roku života. Tehdy totiž tělo pomalu ztrácí schopnost kolagen v potřebné míře samo vytvářet a my zaznamenáme, že na obličeji nenápadně přibývají jemné vrásky, kůže na rukou se stává volnější, než jsme byli zvyklí a jemná pokožka krku a výstřihu už také není, co bývala. A to je chvíle, kdy začínáme panicky v regálech obchodů s kosmetikou vyhledávat cokoli, co by ten nezvratný proces stárnutí zastavilo.

Stejné to je i s hubnutím. Ve dvaceti se pokožka své nové velikosti přizpůsobí jako nic, po třicítce už s tím má mírné potíže a po čtyřicítce na změny k reaguje dost neochotně. A člověk může cvičit, posilovat, dělat psí kusy, ale ani s ubývajícími kily výsledek stále není tak perfektní, jak bychom očekávali. Kolagen je sice bohatě zastoupen v bůčku, tučných kůžích, ovaru nebo aspiku v tlačence, ale ty se s hubnutím ani trochu neslučují.

Naštěstí se dá i bez tučného masa příroda ošálit, o to spíš, přizveme-li ji samotnou ke spolupráci. Kolagen není nic uměle vytvořeného. Je to látka našemu tělu zcela vlastní a začneme-li ho včas doplňovat v té správné formě a složení, můžeme stárnutí na dlouhou dobu pustit z hlavy. A vlastně na kolagen není pozdě ani ve chvíli, kdy už si myslíme, že pozdě je. Naše tělo kolagen ochotně přijme a výsledky se dostavují poměrně rychle. Pokožka se viditelně vypíná, mizí drobné vrásky, ruce se méně vysušují, dokonce i vlasy a nehty jsou pevnější a k těm největším bonusům pak patří i snadnější pohyb bez bolesti, protože kolagen je také nezanedbatelnou součástí šlach a chrupavek.

Kolagen je zkrátka při hubnutí nedocenitelný pomocník. Pokud se mu rozhodnete svěřit do péče, pak pečlivě vybírejte. Na trhu je spousta kolagenových produktů, ale ne všechny budou fungovat tak, jak bychom při hubnutí potřebovali. V první řadě by mělo jít o kolagen hydrolyzovaný, aby jej tělo umělo využít. Neméně důležité je dávkování. Ideální dávka je 2 tisíce miligramů denně, při nastartování novotvorby kolagenu klidně 6 tisíc miligramů. Je proto dobré poohlédnout se na trhu po přípravcích s co nejvyšším obsahem kolagenu v tabletě. Několik osvědčených kolagenových produktů jsme pro vás vytipovali, s velkým úspěchem je dodává na náš trh například česká farmaceutická společnost RosenPharma:

Kolagen FORTE tablety

Kolagen FORTEBalení obsahuje čistý hydrolyzovaný kolagen (1000 mg v 1 tabletě). Pouhé 2 tablety denně stačí k doplnění potřebné dávky v těle. Chcete-li výsledek rychleji, je dobré dopřát si intenzivní týdenní kúru 6 tablet denně v oddělených dávkách. Pamatujte ovšem, že k novotvorbě kolagenu v těle je nezbytná přítomnost vitaminu C, takže nezapomínejte na dostatek ovoce a zeleniny. To ovšem při redukční kúře nebývá problém, že?

Více informací o Kolagenu FORTE >>


Kolagen KOMPLEX tablety

Kolagen KOMPLEX 1Balení obsahuje 120 tablet čistého hydrolyzovaného kolagenu (1000 mg v 1 tabletě) s vitaminem C (50 mg v 1 tabletě). Díky vitaminu C v tabletách máte jistotu, že novotvorbě kolagenu v těle vůbec nic nebrání ani ve dnech, kdy příjem ovoce a zeleniny poněkud ošidíte. Příjemným bonusem tohoto přípravku jsou i rašelinové koupele RosenSPA, které jsou k balení přiloženy.

Více informací o Kolagenu KOMPLEX >>

Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová

Kolagen FORTE kys.hyaluronova 1Balení obsahuje 120 tablet čistého hydrolyzovaného kolagenu (1000 mg v 1 tabletě) a 60 tablet kyseliny hyaluronové (50 mg v 1 tabletě). Kyselina hyaluronová je nenápadný, ale velký přírodní zázrak. Hydratuje pokožku, redukuje vrásky, urychluje hojení kůže, příznivě působí na růst vlasů a jejich regeneraci po barvení. Spolu s kolagenem jsou silnou dvojkou pro vaši krásu, a to nejen při hubnutí.

Více informací o Kolagenu FORTE s kyselinou hyaluronovou >>