Při hubnutí dbejte na dostatek vitaminů a minerálů

Hubnutí je třeba vzít za správný konec, jinak se dá velice snadno narušit potřebná rovnováha v těle. Aby bylo hubnutí skutečně zdravé, je třeba nejen myslet na to, co jíme, ale také na složení toho, co jíme.

vitaminyJe to jednoduché: vitamin A nám dodají například mrkev, dýně, játra, žloutek, komplex vitaminů B zase kvasnice, sýry, luštěniny, vitamin C je v zelenině a ovoci, Déčko nám dodá slunce, Éčko třeba máslo či mléko, Káčko zase brokolice, kapusta nebo syrová petržel... A pak jsou tu také minerály: vápník třeba v tvarohu a sýrech, hořčík v banánech nebo ořechách, železo v mase či luštěninách, jód stejně jako například selen v mořských rybách, měď a zinek v ořechách či kakau...

Přestože se hubnoucí člověk snaží jíst pestře a zdravě, nikdy nemá jistotu, že tělu skutečně dodává vše potřebné. Ostatně právě při hubnutí bývá dobré nechat si udělat kompletní krevní testy, abychom zjistili, jak na tom naše tělo skutečně je. Můžeme být totiž skálopevně přesvědčeni, že se stravujeme zdravě a pestře, ale krevní testy nás nepříjemně vyvedou z omylu. Cílem hubnutí totiž není jen shodit přebytečný tuk, ale hlavně naučit své tělo správně fungovat a být naprosto fit. A protože v těle všechno souvisí se vším, změna jídelníčku ani dostatek pohybu zdaleka nestačí.

MULTIvitamin 1Je fajn, když člověka při redukci váhy někdo "koučuje", když máme odborníka, který dohlédne na to, že všechno děláme správně. Část odpovědnosti za naše zdravé hubnutí tak přesouváme na něj, což je docela příjemné, protože hubnutí rozhodně není jednoduché a ve dvou se to tak nějak lépe táhne. Odborník, který dbá na naše zdravé hubnutí, ze složení naší stravy snadno pozná, zda se nám všeho dostává v potřebné míře a včas nás upozorní, kde máme mezery.

Většinou nám sami odborníci doporučí podpořit hubnutí vhodným přípravkem s vitaminy a minerály. Ale pozor, ne vždy je k takovému doporučení žene čirý entuziasmus, dost často bývají tito odborníci zároveň dealery určité značky potravních doplňků, které nejspíš budou účinné, ale rozhodně nebudou zadarmo. Často stačí nepodlehnout hned poprvé, ale zjistit si nejprve složení doporučovaného přípravku, a pak se na internetu podívat, s čím se vytasí konkurence. Mnohdy bývá člověk hodně překvapen, kolik může za stejný či ještě lepší přípravek ušetřit.
Nám se i v tomto případě osvědčila česká farmaceutická společnost RosenPharma a její Multivitamin s minerály, který za rozumnou cenu nabízí velice pečlivě vyváženou směs tělu potřebných látek, navíc mnohdy v nejvyšším možném dávkování na trhu. Multivitamin s minerály obsahuje 13 nejdůležitějších vitaminů a 9 nezbytných minerálů. Díky svému komplexnímu složení a optimálnímu dávkování je ideální právě při hubnutí.

Schválně, zkuste ho porovnat s přípravkem, který vám nabídl váš "kouč".