Hubnutí: Relaxace

Věřte tomu nebo ne, ale duševní pohoda dělá divy i při hubnutí. A jestliže vám někdo tvrdí, že ze stresu hubne, pak věřte, že se v žádném případě nejedná o zdravé hubnutí.

relaxPsychika člověka je křehká záležitost, co jednomu pomůže zatnout zuby a přidat, to druhého složí. Relaxace nám však pomáhá snadněji se vyrovnávat s různými obtížemi, které před nás život staví. Ten, kdo zvládne relaxační techniky, dokáže se lépe oprostit od starostí, snáze se motivuje k dosažení cílů a jeho organizmus je také lépe připraven na změny spojené s redukcí váhy.

Relaxace dává člověku možnost zastavit se, zbavit se starostí a stresu, plně se oddat svému nitru a svým pocitům, navodit si pozitivní energii, zregenerovat tělo a nabrat nové síly. Někomu stačí chvilka, jiný potřebuje relaxaci delší. Naučíte-li se své tělo poslouchat a důvěřovat mu, sami poznáte, jak dlouhý a jaký druh odpočinku budete potřebovat.

Pro někoho je slovo relaxace spojeno se sportem, jiný dá přednost wellness, sauně nebo poslechu hudby, další si sedne do trávy mezi květiny či se zavrtá do křesla s krásnou knihou. Opravdu účinnou relaxaci poskytnou například jóga, tai-chi, Qi gong, dechová cvičení či meditace.

Nepodceňujte relaxaci, vždyť vystresovaný člověk často zcela bez rozmyslu vyjídá ledničku a mílovými kroky se tak vzdaluje svým vysněným představám o ideální váze. Pokud se díky relaxaci a odpočinku naučíte vyhnat starosti z hlavy, zbavíte se velkých překážek v hubnutí.

Zkuste někdy, ve chvíli, kdy máte pocit, že je stresu k neunesení, vyjít do přírody na krátkou procházku. Všímejte si všech krásných věcí kolem sebe, zaposlouchejte se do zvuků přírody a s každým hlubokým nádechem do sebe něco z té krásy vpusťte. S hlubokým výdechem pak vyžeňte ze své mysli starosti. Nebojte se zastavit, zavřít oči a soustředit se jen na svůj dech. Je to ten nejjednodušší způsob relaxace, nicméně velice účinný. A třeba pak dostanete chuť se svižně projít nebo si zaběhat, tedy aktivně pro své hubnutí něco udělat.